Egenin eşsiz güzelliğine sahip Akbük Tatil Beldesi Didim’e 15 dakika, Bodrum Havaalanı’na 40 dakika, Söke’ye 30 dakika, Kuşadası’na 45 dakika, İzmir’e 90 dakika mesafededir. Çalışmaları yakında başlayacak olan Bodrum-Akbük yolu tamamlandığında ulaşım süresi yarıya düşecektir. Didim Yat Limanı yabancı ve yerli yat turizminin yeni gözbebeğidir.

Bilim ve felsefenin temellerinin atıldığı İon Uygarlığı’nın Efes, Milet, Pirine gibi önemli antik kentlerine ve halen tüm görkemiyle ayakta olan Antik Çağın kehanet merkezi Apollon Tapınağı’na yakınlığı ile Akbük, günümüzde önemli bir turizm merkezidir.

Etrafı zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrelenmiş, eşsiz doğasıyla size huzur veren bu yeryüzü cenneti her geçen gün büyüyüp gelişmektedir. Tüm ihtiyaçlarınızıkarşılayabileceğiniz büyük bir ulusal zincir marketi merkeze 3 dakika uzaklıktadır. Denizi berrak, oksijeni bol, nemi az, astım hastalığına şifalı bu beldeye başta İngiltere olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden insanlar yerleşmektedir. Yüksek ağaçlarla çevrili ve Bodrum Yarımadasını gören 11 km.’lik sahil şeridinde değişik zevklere hitab eden birçok lokanta, bar ve kafe yeralmaktadır.

Tüm yılın yorgunluğunu atmak için Akbük’e gelirken nefes kesen günbatımını kaçırmamak için kameralarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın!

İyi Tatiller…